• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Shotcrete spërkatje QSP30A makinë

  Përshkrim i shkurtër:

  Product Application

  With the national mine roadway, railway and highway tunnels, water conservancy culverts, underground engineering and other construction, extensive use of the anchor anchor support the international advanced support method, the concrete jet is the main equipment of the operation, but because of Dry spray machine there are polluted environment problems, the country is vigorously promoting the wet wet spray machine, with low dust, low resilience, high construction efficiency, the use of low cost advantages.


 • Name: Truck Boom Pump, Pumpcrete, Beton Pump, Concrete Pump
 • Terms of Trade: EXW, FOB, CIF
 • Annual Production: 1000 units per year
 • Termat pagesës: TT, LC or 30%TT+70% TT or LC
 • Color: Can be painting according to customer's requirement
 • Function: Pumping concrete to the building
 • Spare Parts Brand: Global Purchased
 • Main Oil Pump: REXROTH
 • Pumpcrete Condtion: 100% New Produced
 • Brand: Co-nele
 • Aftersales Service: Guarranty for One Year
 • Detail Product

  Truck Boom Pump, Concrete Pump, Pumpcrete, Beton Pump

  Produkt Tags

  Model: KNL5160TPJ-25 KNL5160TPJ-30
  Max teorike prodhimit: 25m3 / h 30m3 / h
  Output Presioni: 8Mpa
  cilindër Dia. × Stroke: Φ160 * 1000mm
  spërkatje height: 16M
  spërkatje width: 26.8m
  gisht rotacionit axial kënd: 360 °

  Features:
  1.Front and rear leg the span is large,work stability.

  2. boom miraton simetrike rregulluar strukturën.
  3. boom mund të lëkundur ± 45 °, mund të rrisë felxibility e mekanizmit jet për të përmirësuar zonën spërkatje.
  Reducer 4.Rotary ATS turbo-lloj mekanizëm reduktimin gear, raporti i madh reduktimin, vetë-mbyllje aftësi të fortë, çift rrotullues të mëdha të prodhimit, të qëndrueshme besueshmërinë qetë operation.high 

  model njësi Parametri KNL5160TPJ-30A
  Diametri gjithë makinë Struktura Boom   Mëdha dhe të vogla Pitching krahu dhe krahun e vogël shtrihen
  spërkatje lartësi m 16
  spërkatje width m 26.8
  kënd pitching krah Big   0-60 °
  kënd pitching krah të vogël   + 15 ° -35 °
  kënd rotacionit Boom   + 300 °
  krahu fluturues kënd horizontal ritëm   + 45 °
  kënd rotacionit gisht axial   360 °
  kënd gisht vertikale axial ritëm   240 °
  kënd ritëm hundë   + 4 °
  hapësirë ​​Front këmbë mm 2.3 ~ 3.7
  hapësirë ​​Rear këmbë mm 2.6
  parametër sistemi Para dhe hapësirë ​​pasme këmbën mm 5100
  Mënyra kryesore makinë   motor
  Mënyra ndihmëse makinë   motor nafte
  Motor vlerësuarat pushtet kw 55
  tension V 380
  Kapaciteti konkrete spërkatje M3 / h 30
  pompimit presioni Mpa 10
  diameter beton cilindër * goditje mm Φ160 * 1200
  Dia cilindër naftës. * Stick dia. * goditje mm Φ100 * Φ80 * 1200
  diametër output mm Φ125
  diametër tub Delivery mm Φ80
  diametër hundë mm Φ50
  Parametrat kompresor ajri (optional)   12m3 / min, 0.8Mpa
  parametër Shasia model   CDW1160HA1R5
  baza Wheel mm 5000
  modeli engine   YC4EG185-50
  fuqia kw 136 (186hp)
  fotografi Gearbox   8 ingranazhet (me shpejtësi të lartë dhe të ulët)
  Shpejtesi maksimale Km / h 80
  aftësia Grade   30%
  Fuel vëllimi tank L 200
  standardet e emetimit Exhaust   Nation V
  E gjithë dimension mm 9200x2460x3670

  shotcrete machinekonfiguracion

  A. para dhe të pasme  këmbë the span is large, work stability. 

  1. këmbën e përparme

  Miraton horizontale largpamës cilindër + H-tipit këmbët, këmbët hapësirë ​​është i madh, në përputhje me vendin e ndërtimit, përkatësisht, të kontrolluar gjatësinë e këmbës në mënyrë efektive mund të rrisë stabilitetin dhe sigurinë e pajisjes.

  2. këmbën e pasme

  Miraton tetë karaktere të mbyllura tip këmbën, duke detyruar aftësia është e mirë, më shumë stabilitet, mund të mbështesin në mënyrë efektive plesht pasme pompuar konkrete ndikim cilindër ngarkimit.

  B. Sistemi i pompimit

  sistemit duke përdorur φ160 cilindër konkrete, 1.2 milion goditje, kryesore cilindër cilindër me diametër φ100 1.pumping. (30 trolley)

  2. pompimin e sistemit hidraulik përdorur 55KW katër-pol motor 130ml / r zhvendosje të rregullueshëm të pompë kryesore + 45ml / r

  pompë ndryshueshme (seri Rexroth)

  3. valvula kryesore miraton tetë-line proporcional valvul (barmag), e cila ka funksionin e ndryshueshme ndryshueshme kalimi. Kur kalimi në mënyrë të ndryshueshme, valvula elektrike proporcional mund të ngarkesës të ndjeshme pompë ndryshueshme në bazë të veprimit të tanishëm dhe të ngarkesës, Udhëzues ndryshueshme ndryshueshme prodhimit pompë, në mënyrë që të arrijë qëllimin e efiçiencës së energjisë.

  avantazh

  1. pash të gjatë, herë më pak e ndërrim, ndikim të vogël të transportit, më pak luhatshmërisë, sipërfaqja jet është i pastër, të butë, të lehtë për të kontrolluar.

  2.130ml / r zhvendosjen rregullueshme të pompë kryesore, konsumit të ulët të energjisë, besueshmëri të lartë, jetë të gjatë, zhvendosje adekuate.

  3.45ml / r pompë variabel sipas shpejtësisë veprimit dhe amplituda e madhësisë së zhvendosjen e prodhimit, uljen e konsumit te energjise, koordinimi veprimi dhe stabilitetin.

  4.Less herë kalimi, të bëjë syzet pjatë, prerja lak ndryshuar ciklit kohë të gjatë. presion të eksportit, transportit aftësi material është i fortë, nuk do të marr materiale, duke bllokuar rreziku është reduktuar në masë të madhe.

  C. Bumi miraton  vendosura ne menyre simetrike  strukturë

  Avantazhet: Bumi është rregulluar në mënyrë simetrike me një strukturë simetrike. Krahu teleskopike është e lidhur me krahun e bazës, në të njëjtën boshtit. Krahu teleskopike është lidhur direkt me krahun e bazës nëpërmjet pin. Jo krahun lidh, asnjë forcë lateral, jo përqendrimi stres, nuk ka ndodhë Lodhja plasaritje, kështu që sistemi bum është më e qëndrueshme dhe të besueshme.

  krahun D.Swinging

  bum lëkundur krahët me motor ritëm lidh, pastaj fluturojnë krahu lidheni mekanizmin jetting, mund të lëkundur ± 45 °.

  Avantazhet: Swing kënd krahu ritëm është e madhe, stabiliteti i fortë, mund të rrisë fleksibilitetin e mekanizmit jet për të përmirësuar zonë të vetme Sprayable, jo vetëm sipërfaqja llak është më e qetë, e bukur, por edhe të zvogëlojë herë gramafon rotacionin, të rritur stabilitetin e bum

  seksioni E.Boom

  Krahu largpamës me pjatë çeliku katër BS700 lartë-forcë ngjitur pas saldim, joints bashkoj kanë një bar prehër, krah rritje të përgjithshme ngurtësi

  Avantazhet: të lartë-forcë çeliku i bumit të bëjë krahun largpamës në lagësht shtetin operacion llak, jitter amplitudë është i vogël, stabilitet të mirë, mund të përmirësojë cilësinë e sipërfaqes llak

  F. përforcuar mekanizëm rrotullues makinë

  reducer 1.rotary miraton turbo-lloj mekanizëm reduktimin gear, raporti i madh reduktimin, vetë-mbyllje aftësi të fortë, çift rrotullues të mëdha të prodhimit, operacion të qëndrueshme të butë, besueshmërisë së lartë.

  gear 2.rotary unazë është i madh, diameter rul është 760mm, sipërfaqja e dhëmbëve pas shuarje, krom dhe teknologji të tjera post-përpunimit, forca të lartë, jo të prirur për fenomenin e dhëmbëve.

  3.Adopts njohur markë rrotullues motor, zhvendosje të madhe, çift rrotullues, stabilitet të mirë, në kontrollin e saktë të valvulave proporcional, rotacionit pa fenomenit jam nervoz.

  Sistemi i kontrollit G.Electrical

  1.Contactor me Shnajder (Schneider)

  furnizimit me energji elektrike 2.DC përdorimit SIEMENS (Siemens)

  kontrollues 3. frekuencë përdor Schneider (Schneider)

  4.PLC kontrollues përdorur SIEMENS (Siemens)

  5.Relay kaloni me SIEMENS (Siemens)

  kontrollit 6.Remote miraton markave vendore të njohur, në distancë me telekomandë, sinjal të fortë, nuk ka ra thirrjet fenomen numër serial.

  H.Quick - vendosjen agjent sistemi mbushje

  1. pompë Accelerator shtyrë nga motor ndryshueshme frekuencave, përdorimi i Schneider kontrollit inverter saktësi të shpejtë të vendosjes rrjedhjen e prodhimit agjent pompë, në bazë të pompimit aktuale të shumës së betonit automatikisht të rregulluar sasinë e shtuar.

  pompë 2.Accelerator me 2600L / h zhvendosje të mëdha diafragma pompë, ju mund të shtoni 1000 l kutinë në 20 minuta, në masë të madhe duke kursyer kohën e përgatitjes.

  3. Accelerator pompë me 760L / 2.6Mpa pompë pistoni ndryshueshme, nuk është e lehtë për të dëmtuar, gjithashtu shumë të qëndrueshme, të ndryshuar kohë për pjesët e shpejtë veshin gjatë, pikë më pak telashe.

  Tubacioni 4.Accelerator miraton një tub të mbyllur diametër të madh, madje edhe në dimër mund të ofrimit të qetë përshpejtues.


 • Previous:
 • Next:

 • We are conele group, we produce 30m to 63m beton pump, we set up our factory in 1993, we have CE, ISO9001, CCC, BV certificate, we are professional factory of concrete pump, no need to worry about quality and service, welcome to contact Bob freelly

  #pumpcrete, #betonpump, #truckboompump, #concretepump, #boompump, #truckmountedtruckboompump

   

 • WhatsApp Online Chat!