• Telefon: +86 13963912630
 • Telefon: +86 18306398869
 • E-mail: cassie@conele.com
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Vetë Ngjitje HGY28 HGY32

  Përshkrim i shkurtër:

  Product Application

  Horizontal reach:32m(not including the end hose). Height of the tower:22m. Mode of drive: fully hydraulic.

  When a placing boom is in use, it is anchored to the floor with initally prepared holes. If it is required to rise up, a tower crane is needed to lift the placing boom up to the next higher floor for being anchored. And one rising of the placing boom can meet the requirements of concrete placing for two floors.

  If the floor is large in size, it is advisable to have several tower bodies mounted on the floor so that only one boom-assembly is needed to be lifted to mate to the tower bodies, thereby saving boom-assemblies and cost.

  Features: compact design, easy operation, reliable safety and suitable for the construction of high buildings.


 • FOB Çmimi: US $ 5000-100000 / set
 • Min.urdhër Sasia: 1set
 • Furnizimi Aftësia: 300 / vendosur në muaj
 • Port: Qingdao
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Model: HGY28, HGY32

  Mënyra e makinë: Plotësisht hidraulike

  Struktura Boom: 28-3M, 32-3M / 4M

  Pipeline diametër: 125mm

  Features:
  Kur përdorni, ajo është ancred në dysheme me vrima përgatitur initiallly. Në qoftë se është e nevojshme të ngrihen, një vinç kullë është e nevojshme për të hequr vendosjen bum deri në katin e ardhshëm më të lartë për të qenë anchored.one kohë ngjitje mund të plotësojnë kërkesat e vendosjes konkrete për dy kate.
  Dizajn kompakt, operacion i lehtë, të sigurisë të besueshme dhe të përshtatshme për ndërtimin e ndërtesës së lartë

  artikull HGY28-3M HGY32-3M HGY32-4M
  lloj Floor Fixed Self Ngjitje
  Reach horizontale 28 milion 32m 32m
  rrotullim  
  lartësi Angle 0-85 ° 0-85 ° 0-90 °
  tension  
  pushtet 11 22 22
  Boom hapë rrugën 3R 3R 4R
  Boom Gjatësia (mm) 12000/9100/6200 13960/10600/7430 88800/8000/8001/7840
  qoshe 92 ° / 177 ° / 180 ° / 181 °
  End RubberHose 3m
  Inner Diametri Φ125mm
  peshë 18.5t 19.5t 19.6t
  me kundërpeshë No kundërpeshë
  paketim 40HQ * 2 40HQ * 2 40HQ * 2


  A. Boom

  Struktura Bumi Arced është e optimizuar duke zbatuar dizajnin CPU. Bum miratoi të lartë-forcë pjatë çeliku për prodhimin me procesin e shkencore. Ajo përmban pamje të bukur, ngurtësi të lartë dhe intensitet, duke siguruar cilësi të shkëlqyera dhe të besueshme.

  Sistemi B. Hidraulike

  Produkte seri G miratuar me famë botërore të naftës Germany Rexroth pompë, valvula proporcional
  (me dorezë operativ) dhe valvula ekuilibër me del nga shtrati të mesëm, ndërsa C dhe E seri 
  e produkteve miratuar Gjermani Rexroth solenoid drejtuar valvula e kontrollit dhe bilanci valvula
   me fryhen mesme. Ajo ka shmangur në mënyrë efektive e dëmeve të mundshme të bumit
   të cilat mund të shkaktohen nga mbi lëvizjen me shpejtësi kur bumi bie poshtë, dhe papritur 
  rritjen e presionit të cilindrit naftës së nën forcat e jashtme, kështu besueshmërinë e bumit
   është rritur.

  C.Inner Hidraulike Oil Tank

  Tank Inner vaj hidraulik bën një strukturë kompakte dhe kthyeshëm lirë. Ai jep madh 
  i përshtatshëm për instalimin, zbërthim dhe të mirëmbajtjes, të cilat sigurojnë më të gjatë të shërbimit 
  jetën dhe punën e shkëlqyer.

  D.Climbing Facility

  Si një strukturë drejtkëndëshe kornizë, objektit ngjitje është fleksibël, i besueshëm dhe i përshtatshëm
  për zbërthim.

  E. Mekanizmin Slewing dhe Reduktues

  Slewing reducer miratuar prodhimet e bëra nga markë e famshme botërore të Italisë Comer, me 
  një rrotullim të madh. Duke u shoqëruar me të integruar valvula bilancit slewing bërë nga 
  Gjermania Hawei, ajo arrin funksionimin normal dhe punën e të besueshme dhe të qëndrueshme.

  F.Wireless Remote Controller

  Produktet G SERIES miratojë industri-ekskluzive analog kontrollues pa tel largët e bërë nga
  Gjermania HETRONIC, së bashku me valvula proporcional bërë nga Gjermania Rexroth, ajo e bën lëvizjen e qetë, ndikim hidraulike të kufizuar, si dhe punën e të besueshme. Përveç kësaj,
  ajo bën të mundur rregullimin shpejtësia stepless dhe bum multi dhe ndërveprimi slewing, e cila rritur efikasitetin e punës në masë të madhe. 
  ■ C dhe E e produkteve seri të miratojë industri-ekskluzive analog kontrollues pa tel largët bërë nga Tajvan TELECRANE, e cila është e lehtë dhe i përshtatshëm për të vepruar, shumë rezistent ndaj
  çrregullimeve dhe i besueshëm në performancën.
  ■ Çdo seri janë të shoqëruara me kontrollues Wired largët për përdorim në domosdoshmëri.

  Sistemi i kontrollit të G.Electric

  Sistemi i kontrollit elektrik miratuar markë e famshme botërore të komponenteve elektrike, të tilla 
  si japoneze Omron dhe franceze Schneider. Mbrojtja multi automatik është ngritur në
  programin e kontrollit, në mënyrë që të shmangen misoperation dhe për të siguruar besueshmërinë e sistemit.

  H.Column

  Kolona është bërë e pllakave të çelikut të lartë-forcë në formë katrore, me pamje të bukur,
  rigidness dhe intensitet, si dhe besueshmërisë së lartë.


 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat!