• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Çfarë duhet të bëni nëse pika vajosje dështon gjatë ndërtimit?

  Çfarë duhet të bëni nëse pika vajosje dështon gjatë ndërtimit?
  Kamionë konkrete pompë janë përdorur gjerësisht në vende të mëdha të ndërtimit. Mësoni të thjesht të zgjidhur dështimet pikë vajosje gjatë ndërtimit mund të përmirësojë efikasitetin e ndërtimit.
  Pika vajosje e kamionit konkret pompë duhet gjithmonë të ruajtur funksionin e vajosje. Nëse një faji ndodh, ajo do të ndikojë në progresin normal të ndërtimit, dhe jo vetëm kjo mund të shkaktojë veshin mekanik. Pra, si është pika vajosje dështimi i kamionit pompë konkrete në përgjithësi shkaktuar gjatë ndërtimit? Në mënyrë të veçantë, janë tri pika:
  1. manual litium-bazuar yndyrat pompë është i gabuar;

  2. vaj ndarës chip bllokohet ose të dëmtuara;

  3. Një ose më shumë pikë të pikave vajosje e blloqe të mëdha dhe të vogla duke mbajtur dhe nxitje mëngë bosht janë të bllokuara.
  Për pompë kamion vajosje dështimet e mësipërme pikë, zgjidhjet e mëposhtme janë përdorur zakonisht:

  1. Hiqni tub çeliku prizë yndyrat e pompë yndyrat, dhe pastaj shkundur pompë yndyrat. Ajo është gjetur se pompë yndyrat normalisht mund të prodhojë yndyrat dhe mund të lëkunden lehtë, duke treguar se nuk ka asnjë problem me dhjamë pompë
  2. çmontimit pikat vajosje e vendeve të mëdha dhe të vogla duke mbajtur dhe nxitje mëngë bosht në mënyrë. Gjatë procesit disassembly, në qoftë se ajo është gjetur se një pikë e caktuar vajosje është hequr, atëherë pompë yndyrat është i tronditur dhe punon normalisht, është gjykuar se pika vajosje është e bllokuar.


  Ora Post: Mar-10-2020
  WhatsApp Online Chat!