• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Cili është ndryshimi midis kamionit të pompës dhe kamionit EFI?

  1. Natyra e ndryshme: Automjetet EFI janë të pajisura me sisteme të injektimit të karburantit të kontrolluar elektronikisht. Shtë e shkurtër për motorin e injektimit të benzinës të kontrolluar elektronikisht. Kamioni i pompës së betonit është një makinë që transporton vazhdimisht beton përgjatë tubacionit duke përdorur presion, dhe është i përbërë nga një trup pompë dhe një tub shpërndarjeje.

  2. Sasia e ndryshme e injektimit të karburantit: sasia e injektimit të karburantit dhe koha e injektimit të karburantit të motorit EFI kontrollohen nga kompjuteri udhëtues, dhe funksionimi është i qëndrueshëm. Motori i madh i pompës funksionon mekanikisht, dhe kontrolli i kohës së injektimit të njehsorit të injektimit të karburantit nuk është shumë i saktë.

  3. EFI është bërë vetëm për standardet e shkarkimeve dhe nuk është e lehtë për tu riparuar. Kamionë të mëdhenj të pompës janë të lehtë për tu mirëmbajtur dhe të lirë.


  Koha e postimit: Prill-28-2020
  WhatsApp Online Chat!