• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Mantainence Of pompë konkrete

  Për të siguruar funksionimin normal të pajisjeve konkrete pompë, operatori është e nevojshme për të inspektuar dhe për të ruajtur pajisjet konkrete pompë para ndërtimit.

  002

  Përmbajtja Daily mirëmbajtjes:

  (1) Kontrollo nivelin hidraulike naftës, cilësia e naftës duhet të jetë transparent verdhë, nuk emulsification apo dukuri turbullt, përndryshe duhet të zëvendësohet

  (2) Mbushja me yndyra, duke shtuar 2/3 ujë të qartë dhe 1/3 vaj hidraulik ose vaj

  (3) Inspektimi dhe prerja unazë, syze pastrimin pjatë duhet të jetë normal (2mm madh pastrimin)

  (4) Kontrolloni gjendjen e punës së sistemit vajosje, ajo duhet të shihet se distributor progresiv udhëzon bastunin për të lëvizur mbrapa dhe me radhë, dhe pikat vajosje të tilla si pozicionin duke mbajtur të bosht nxitje në fund të lavjerrësit s-tub duke krah kanë dalë jashtë të naftës. Pika Manual vajosje çdo ndryshim duhet të jetë e mbushur me dhjamë

  (5) Kontrolloni valvula të shpërndarjes në drejtim të ndryshimit, nxitje gjysmë-pajisjen përpara dhe të kundërt nëse veprim normal.

  (6) Shiko sistemin hidraulike per rrjedhje vaj dhe rrjedhje vajit. Kontrollo të gjitha lidhjet thread për t'u siguruar që ata janë të fortë

  Tregu i makinerive konkrete ka zhvilluar me shpejtësi, në të cilën pompë konkrete luan një rol të rëndësishëm në tregun gjithnjë e më e fuqishme e ndërtimit, dhe mirëmbajtjen e përditshme dhe mirëmbajtja e pompë përzier tokës është veçanërisht e rëndësishme. Në këtë letër, produktet kryesore të prodhuara nga prodhuesi konkrete transferimin pompë janë si më poshtë: Betoni pompë ofrimit, konkrete vogël përcjellë pompë, përzierjen pompë rimorkimi, minierë qymyri shpërthim-provë konkrete pompë, gjobë konkrete guri pompë, produktet kryesore e prodhuara nga CO-Nele GROUP janë: betoni ofrimit pompë, konkrete vogël përcjellë pompë, përzierjen pompë rimorkimi, minierë qymyri shpërthim-provë konkrete pompë, gjobë konkrete guri pompë, të vogla (agregate të mëdha) pompë transportit tokës përzier, minierave spërkatës lagësht dhe makineri të tjera konkrete dhe pajisjeve.

  003


  Ora Post: May-09-2019
  WhatsApp Online Chat!