• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Mirësi Informo: mos e humbni Betoni tuaj të vogël Pump Truck!

  Small kamion pompë konkrete është një nga më të përdorur gjerësisht pajisjeve të ndërtimit në industrinë e inxhinierisë së ndërtimit. Ajo është përdorur gjerësisht në construction.However ndryshme inxhinierike, do të ketë disa gabime në operacionin në procesin e përdorimit tonë të përditshme, të cilat mund të shkaktojnë vonesën e periudhës së ndërtimit dhe të përshpejtojë avari e machine.So në funksion të këtij problem, le të kuptojnë metodën e drejtë e përdorimit të vogël kamion pompë konkrete së bashku me pjesë të vogël në të njëjtën kohë.

  (1)
  kamion pompë e vogël duhet të pompë sasinë e duhur të ujit të tubacionit të qetë para pompimit .Disa operatorët mund të keqkuptojnë se tuba të gjatë duhet të jetë e mbushur me ujë të mjaftueshëm për të mbajtur ato smooth.In fakt, në qoftë se shumë ujë është derdhur gjatë ndërtimit, do të ketë disa dëmtuar dhe rrjedh unazat në pipes.Investigate arsyeja e saj, kur goditur llaç, interface që llaç dhe touch uji është nënshtruar zhytjes në ujë për një kohë të gjatë, uji merr slurry çimentos, ndarjen formë llaç, rrit rezistencën pompë, shkaku çimentos slurry nga vendi i unazës lëkurë të dëmtuar për të nxjerr, atëherë formojnë tub bllokuar.

  15

  Kontrolloni këto pika para se të pompimit:
  A. Pajisja do të vendoset normalisht dhe në mënyrë të vendosur siç kërkohet;
  B. Do të mbushur rezervuarin e ujit me ujë të pastër; Plotësoni tank e pompës qetë yndyrat me bazë litium yndyrat qetë naftës
  C. Hendeku i pjatë syzet nuk duhet të jetë shumë e madhe, përndryshe ajo do të shkaktojë të njëjtën situatë për shkak të rrjedhjeve të brendshme i pulpës, duke pasur parasysh presionin e lartë pompimit dhe del nga shtrati e valvulave kryesore të sigurisë, presioni kryesor sistemi mund të rregullohen për të 28MPa.

  16

  Për tubacioneve kërkesë, pajisja do të inspektohen të plotë:
  1, të vogla kamion pompë në distancë të gjatë pompimit rezistenca, të përpiqen për të shkurtuar bëj, dhe duhet të zgjidhni sa më shumë të jetë e mundur në vend që të vogël bend.Practice ka dëshmuar se çdo kthesë shtesë prej 90o × R1000 është ekuivalente me duke shtuar 5m horizontal tube.Therefore, vetëm 4 12 90o × R1000 bends janë përdorur në paraqitjen tub, dhe të tjerët ishin 12 × tuba 3 milion drejt dhe 12 × tuba 2 milion drejtë, me një gjatësi totale prej 310m.

  18

  2.Pay vëmendjen për forcimin e tubave dhe fiksim e tubave. Long-distance pompë mund të hasni tub të hidhen për të rritur dhe goditje out.So mos harroni të përforcimit të plotë për të reduktuar ndikimin në kthesë dhe disa drejt.

  3. Pas pompimit, gazsjellësi do të pastrohen në kohë dhe gazsjellësi do të pastrohet dy herë nga qendra për të siguruar sigurinë dhe security.What Për më tepër, në topin sfungjer plug, duhet të jenë në frontin e një qese çimentos, me dy topa sfungjer, plus një pastrim pistoni.
  Faleminderit për shikimin ~


  Ora Post: Dec-25-2019
  WhatsApp Online Chat!