• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Si për të zgjidhur zhurmën e sistemit beton kamion pompë hidraulike?

  I. Small kamion pompë Noise nga pompë kumarxhi ose motor

  (1) thithje fenomen është një nga shkaqet kryesore të zhurmës të tepërt në pompat hidraulike. Kur ajri është i përzier në vaj, ajo është e lehtë për të formuar cavitation në zonën e saj presion të lartë dhe të përhapur në formën e valëve të presionit, duke shkaktuar të naftës për të luhaten dhe të shkaktojnë zhurmë cavitation në sistemin. Arsyet kryesore janë:

  ① Filtri naftës e pompë hidraulike të kamionit të vogël pompë, bllokimi i tub gji të naftës, ose viskozitetit të naftës është shumë i lartë, mund të shkaktojë vakum në pompë gji të jetë shumë i lartë, duke lejuar që ajri të depërtojë.

  ② pompë hidraulike dhe piloti pompë bosht vulë të naftës në fund të pompë të vogël të naftës është i dëmtuar, ose tub naftës nuk është mbyllur mirë, duke shkaktuar ajrit për të hyrë.

  Kur zhurma e lartë ndodh në pompë konkrete kamion pompë hidraulike, pjesët e mësipërme duhet të kontrollohet së pari, dhe problemet duhet të trajtohen në kohë.

  kamion pompë

  (3) hidraulike pjatë Shpërndarja pompë e vogël kamion pompë konkret është edhe një nga komponentët e rëndësishme që janë të prirur për të shkaktuar zhurmë. Për shkak të veshin sipërfaqe apo depozitat llumit në hapjen e tank shkarkimit gjatë përdorimit, pjatë e shpërndarjes do të shkurtojë tank shkarkimit dhe për të ndryshuar pozicionin e shkarkimit, duke rezultuar në kurthe të naftës, të cilat do të shkaktojnë zhurmë të lartë. Në procesin normal Riparimi, pjatë shpërndarja riparuar nga rëndë sheshtë do të ketë efektin e shkurtimit të zakon shkarkimit. Në këtë kohë, në qoftë se ajo nuk është e zgjatur si duhet në kohë, ajo gjithashtu do të gjenerojë një shumë zhurmë. Gjatë procesit të kuvendit, zakon e madhe shkarkimi i pjatë të shpërndarjes duhet të jetë i instaluar në dhomën e lartë të presionit të pompë, dhe kënd e saj të mprehtë duhet të jetë e kundërt me drejtimin rrotullimit të cilindrit, përndryshe ajo do të sjellë zhurmë më të madhe të sistemit .

  kamion pompë

  Zhurma e valvulës lehtësim

  pompë e vogël valvula lehtësim kamion është i prirur për zhurmën me frekuencë të lartë, e cila është shkaktuar kryesisht nga ecuria e paqëndrueshme e valvulave pilot, që është, zhurma e shkaktuar nga lëkundje frekuencë të lartë të presionit në zgavrën e përparme e valvulave pilot. Arsyet kryesore janë:

  Air është i përzier në vaj, dhe cavitation është formuar në zgavrën e parë të valvulave pilot, e cila shkakton zhurmë frekuencë të lartë. Në këtë kohë, ajrit shter në kohë dhe për të parandaluar ajrit jashtë nga ri-hyrje.

  kamion pompë

  (2) valvul gjilpërë është veshur shpesh për shkak të hapjes të shpeshta gjatë përdorimit, gjë që e bën sipërfaqen kon e valvulave gjilpërë dhe vend valvula paaftë për kontakt ngushtë me njëri-tjetrin.

  (3) Funksioni rregullimin e presionit valvula pilot të është për shkak të paqëndrueshme të lodhje deformimit të pranverës, e cila shkakton luhatje të mëdha presion dhe shkakton zhurma. Në këtë kohë, në pranverë duhet të zëvendësohet.

  kamion pompë

  Së treti, zhurma e kamion i vogël pompë cilindër hidraulike

  (1) Air është e përzier në vaj ose ajri në cilindër hidraulike nuk është ezauruar plotësisht, dhe cavitation ndodh nën veprimin e presionit të lartë, e cila shkakton zhurmë të madhe. Në këtë rast, shter ajrin në kohë.

  (2) Vula Vaj kokë cilindër është shumë i ngushtë ose shufra pistoni është i vendosur, dhe ajo gjithashtu do të gjenerojë zhurmë për shkak të forcave të tjera gjatë lëvizjes. Në këtë rast, ju duhet të zëvendësojë vulën e naftës apo të shpjegoj shufrës së pistonit në kohë.

  kamion pompë

  Së katërti, zhurma tubacionit

  bends tepruar në tub qielli pompë ose clips lirshme fiksimin gjithashtu mund të gjenerojnë dridhje dhe zhurma. Prandaj, bends vdekur duhet të shmanget sa më shumë të jetë e mundur në paraqitjen tubacionit, dhe clamps loosened duhet të shtrëngohet në kohë.

  88)


  Ora Post: Mar-26-2020
  WhatsApp Online Chat!