• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Pas kamion pompë konkrete është parkuar për një kohë të gjatë, masa për fillimin e ndërtimit

  Pump inspektim kamion naftës:
  Kontrollo dhe të zëvendësojë si përshtatshëm
  Shasia: ftohës motor, motor, transmetimit, Transaxle lubrifikant.
  Ngarkimit Trupi: Nëse rasti transferimi, reducer rrotullues, lubrifikant pompë dhe niveli hidraulike naftës janë të mjaftueshme.
  Kontrolli i Sigurimit:
  Kontrollo dhe rregullojë ose lyej sipas rastit
  Pump kamion shasisë:
  Operim dhe kontrolloni: efekti frenave, lirimin tufë / angazhimi është normale.
  Inspektimi: presionin e gomave, shtrëngimi i bulonave gomave, bulonave makinë bosht, slewing mbështetje Bolts të mëdha (trupit të lartë).
  Pompë trupit kamion:
  Inspektimi: Nëse bum, outriggers, shufra lidh, frëngji dhe këmbët e tyre janë plasaritur, deformuar, loosened, ose oozed jashtë.
  Inspektimit fshehur faji
  Kontrolluar dhe rregulluar sipas nevojës
  Shasia:
  të fillojnë të motorit dhe të ngrohtë atë për 10 minuta për të kontrolluar: temperaturën e ftohës, presionin e vajit, dhe nëse ka ndonjë rrjedhje në tubacion.
  Bodywork:
  Veprojnë këmbëve, bum, e tundur, nxitje dhe veprime të tjera për 10-15 minuta për të kontrolluar: nëse sistemi funksionon normalisht dhe ndjeshmëri, nëse vajin nga pikat vajosje e plesht dhe ofrimit cilindër është normale, dhe nëse ka rrjedhje të naftës në çdo sistem. (Ju duhet për të hapur valvula ikjes në pjesën e poshtme të tank hidraulike naftës para se të marrë pushtetin deri rrjedh vaji i qartë hidraulike jashtë.)
  Tjetër
  duhet të përqëndrohet në vajosje: shasi makinë bosht, bum dhe sistemit Outrigger këmbët, slewing mbështetje.
  Lahen larëse dhomë e sistemit të pompimit para lënë makinën, dhe pastaj shtoni ujë të pastër tap.

  96


  Ora Post: Mar-18-2020
  WhatsApp Online Chat!