• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Betoni Pump XBS30

  Përshkrim i shkurtër:

  hyrje të shkurtër për seri pompa betoni guri fine XBS dhe DXBS

  Produktet XBS DXBS seri janë një lloj i përcjellë me mortaja pajisjeve të zhvilluar posaçërisht në bazë të karakteristikave të projekteve ngrohje në dysheme. Ato janë aplikuar gjerësisht në zonë të madhe dhe ndërtimi shumë efikas e betonit gjobë guri ose mbushje mortaja në projekte ngrohje në dysheme ...


 • Name: Truck Boom Pump, Pumpcrete, Beton Pump, Concrete Pump
 • Terms of Trade: EXW, FOB, CIF
 • Annual Production: 1000 units per year
 • Termat pagesës: TT, LC or 30%TT+70% TT or LC
 • Color: Can be painting according to customer's requirement
 • Function: Pumping concrete to the building
 • Spare Parts Brand: Global Purchased
 • Main Oil Pump: REXROTH
 • Pumpcrete Condtion: 100% New Produced
 • Brand: Co-nele
 • Aftersales Service: Guarranty for One Year
 • Detail Product

  Truck Boom Pump, Concrete Pump, Pumpcrete, Beton Pump

  Produkt Tags

  Electric Type: XBS30-10-37, XBS40-11-45
  Output Presioni: 10MPa 11Mpa
  . Cylinder dia × Stroke: Φ140 * 1200mm
  Max Madhësia agregate: ≤30mm
  Oil Pump: PLA7313 / Kawasaki
  markë Motor: Yantai / Siemens
  lartësia pompimit / Distanca: 120/360 milion

  Diesel Type: DXBS40-11-56
  Max pompimit Kapacitet: 40m3 / h
  Output Presioni: 11Mpa
  . Cylinder dia × Stroke: Φ140 * 1200mm
  Max Madhësia agregate: ≤30mm
  Oil Pump: PLA7313 / Kawasaki
  Diesel Engine markë: LOVOL / Yuchai / Commins
  lartësia pompimit / Distanca: 120/360 milion

  Pump Fine guri 
  model  XBS20-08-30 XBS30-10-40 XBS40-11-48 HBX40-11-55 DXBS40-11-56 DHBX40-11-56
  Drive Type   Naftë (LOVOL / Commins)
  Max.Theo. Prodhimi Volum (M3 / h) 20 30 40 40 40 40
  Max. Presion Outlet (Mpa) 8 10 11 11 11 11
  Max.Aggregate Diametri (mm) ≤30 ≤30 ≤30 ≤40 ≤30 ≤40
  Cilindër Diametri (mm) Φ140 Φ140 Φ140 Φ180 Φ140 Φ180
  Fuqia (kW) 30 37 45 55 56/54 56/54
  Pump Main Oil PLA7313 / Kawasaki 
  Inner diametri i tubacionit dorëzimit (mm) Φ80 Φ80 Φ80 Φ125 Φ80 Φ125
  Dimension (mm) 4000 * 1500 * 1550 4300 * 1500 * 1550 4300 * 1500 * 1550 4500 * 1500 * 1720 4500 * 1500 * 1720 4600 * 1500 * 1720
  Në përgjithësi Pesha (kg) 2000 2200 2700 2900 3000 3200
  Max.Delivery Distance (m) (horizontal / vertical) 420/140 500/175 570/190 600/200 570/190 570/190
  paketim  20GP për 1Set 20GP për 1Set 20GP për 1Set 20GP për 1Set 20GP për 1Set 20GP për 1Set

  hyrje të shkurtër për seri pompa betoni guri fine XBS dhe DXBS

  XBS produktet DXBS seri janë një lloj i pajisjeve llaç përcjellë zhvilluar posaçërisht në bazë të karakteristikave të projekteve ngrohje në dysheme. Ato janë aplikuar gjerësisht në zonë të madhe dhe ndërtimi shumë efikas e betonit gjobë guri ose mbushje mortaja në projekte ngrohje në dysheme.

  produkteve seri XBS DXBS janë gjithashtu të përdorur gjerësisht për të përcjellë e betonit gjobë guri, materiale zjarrduruese dhe ngrohje-izolues në projekte të ndryshme të ndërtimit; dorëzimi i afforesting tokës në eko-mjedisore të ndërtimit; grouting presioni i shtyllave të ndryshme themelore.

  diametër të brendshëm të përcjellë tub është zhvilluar në Φ100 bazuar në ish-Φ 80 në mënyrë që XBS produktet DXBS seri mund të përcjellë betonit me diametër jo më shumë se 30mm, e cila e bën produktet e XBS DXBS seri kanë aplikime të gjera të tilla si përcjellë të llaçit, gurë të vegjël dhe konkrete të mëdha agregate.

   

  konfiguracion

  sistem hidraulike

  Teknologjia e re hidraulike kontrollit ndërrim bën pompë wor k  më të besueshme dhe ka një normë më të ulët e dështimit të sistemit hidraulik. Ajo është e pajisur me valvulave posaçërisht-bërë me flukset e mëdha, konsum të vogël të energjisë dhe ndikimin e dritës, duke siguruar shërbimin më të gjatë jetojnë.

  sistem energjisë  

  E l ectromotor miraton markave të famshme në shtëpi dhe jashtë vendit, Yantai Moto r dhe Beide Motor i Siemens , motor nafte miraton LOVOL , YUCHAI ose  Weichai Brand with low energy consumption and high efficiency

  vaj Main pompë

  Pompë kryesor të naftës miraton sipërmarrje të përbashkët  markë ose Kawasaki  serial constant power variable plunger pump. Constant power control is effective to prevent the electromotor or diesel engine form overloading. It can withstand higher pressure and load than conventional gear pump.

  sistem ftohjes

  Ajo miraton sistemin dual-ftohje, me ftohje dhe ftohje me ujë, jo vetëm për klimë të nxehtë, por edhe për klimë të ftohtë; ajo në mënyrë efektive mund të kontrollojë temperaturën e naftës e sistemit hidraulik dhe për të siguruar sigurinë dhe besueshmërinë.

  sistem elektrik

  Elementet kryesore elektrike janë Schneider  dhe Siemens  markë.

  Pajisja plesht

  Plesht është kapaciteti-rritje, së bashku me gardh dhe të pajisur me motor dridhje për të përmbushur kërkesat e hollë pompimit agregate konkret.

  S tub

  S tub valvula casted në formë me çeliku të lartë mangan. Sipërfaqja e lehtë që vishet në qoftë se ngjitur me anti-veshur. Sipërfaqja e brendshme e tubit tranziton pa probleme dhe konkrete mund të rrjedhin lirisht në tub, përmirësimin e mëtejshëm të performancës pompimit. Bosht splined është bërë nga aliazh dhe sipërfaqe është trajtuar posaçërisht, rritjen e performancës së anti-veshur dhe anti-lodhje.

  Glasses plate

  Syzet pjatë dhe prerë loop janë bërë prej aliazh vështirë dhe kanë të gjatë shërbimi jetojnë.

  hidraulike tub nyje

  joints hidraulike tub: American Eaton; Tubacioni: Original nga Italia.

  sistem Centralizuar lubrifikimi

  Vajosje do të injektohet në linjën kryesore të naftës nga pompë kumarxhi dhe shpërndarë për çdo pikë vajosje nga distributori. Pikë-për-pikë vajosje mbron komponentet kryesore nga veshin dhe lot.


 • Previous:
 • Next:

 • We are conele group, we produce 30m to 63m beton pump, we set up our factory in 1993, we have CE, ISO9001, CCC, BV certificate, we are professional factory of concrete pump, no need to worry about quality and service, welcome to contact Bob freelly

  #pumpcrete, #betonpump, #truckboompump, #concretepump, #boompump, #truckmountedtruckboompump

   

 • WhatsApp Online Chat!