• Telefon: + 86-18306398869
 • E-mail: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  47 milionë Boom Pump Truck

  Përshkrim i shkurtër:

  1.EquipΦ260mm cilindër, i madh zhvendosje sistem pompimit, thithjen material është më shumë se 88%, numri i ndërrim me të njëjtin zhvendosje është i ulët, dhe veshur pjesët jetë është gjatë;

  Sistemi 2. pompimit miraton kontrolluar elektronikisht ndërrim. E pompimit ndërrim është i shpejtë dhe i saktë, për ndikimin e sistemit është i vogël, dhe efikasiteti aktual i pompimit është rritur me më shumë se 7% mbi sistemin konvencional ndërrim kontrolluar hidraulike.

  valvula 3.Adopts industrial kamion i madh pompë të integruar, linja është e thjeshtë, humbja presioni është i vogël, në krahasim me energjinë konvencionale valvulave kursim 17%. sistemet hidraulike nuk janë të prirur për të ngrohur.


 • Name: Truck Boom Pump, Pumpcrete, Beton Pump, Concrete Pump
 • Terms of Trade: EXW, FOB, CIF
 • Annual Production: 1000 units per year
 • Termat pagesës: TT, LC or 30%TT+70% TT or LC
 • Color: Can be painting according to customer's requirement
 • Function: Pumping concrete to the building
 • Spare Parts Brand: Global Purchased
 • Main Oil Pump: REXROTH
 • Pumpcrete Condtion: 100% New Produced
 • Brand: Co-nele
 • Aftersales Service: Guarranty for One Year
 • Detail Product

  Truck Boom Pump, Concrete Pump, Pumpcrete, Beton Pump

  Produkt Tags

  Boom Length: 47 milionë
  Max pompimit Kapacitet: 130m³ / h
  Max Output Presioni: 9.5Mpa
  Max pompimit Koha: 32t / min
  Delivery Cylinder dia × goditje:. Φ260 * 1800mm
  Slewing Angle: ± 270 °
  Struktura Boom:  6RZ (1000Mpa Steel Plate)
  High dhe presion të ulët Switch: i kontrolluar elektronikisht automatike

  Qëndrueshme X outriggers
  markë Shasia: SINOTRUCK 
  shasi: dyfishtë bosht (6 cm 4)

  artikull 37-5RZ 44-5RZ 47-6RZ
  Theor. Output (M3 / h) (i ulët / presion të lartë) 116/68 125/75 125/75
  Theor. Outlet Pressure (Mpa) (i ulët / presion të lartë)  6/10  8/12  8/12
  Pump Frekuenca (t / min) (i lartë / presion të ulët) 19/32 15/25 15/25
  Cilindër ofrimit Diametri (mm) Φ230 * 1650 Φ260 * 1800 φ260 x 1800
  lartësia ushqyerit (mm) 1400 1400 1400
  markë Shasia SINOTRUCK Howo / T7H / M5G
  Emisioni standard National IV / National V
  Vendosjen boom max lartësia / thellësi / rrezja (m) 37 / 25.5 / 32.6 44/33/40 47/43/36
  kënd slewing (°) 540
  presion të lartë dhe të ulët switch-gjatë kontrollit automatik
  kontrollit zhvendosja Elektrike zhvendosje proporcional
  Metoda e vajosje Manuale dhe hidraulike me përdorim të dyfishtë
  paketim Flack Frame / Roll-Roll / Cargo Bulk

  CO-NELE concrete pump truck structure receives has on boom’s fatigue life on CO-NELE’s drawing on advanced experience both at home and abroad. Meantime, the company optimized hydraulic system’s design, adopted latest free fluid technique, greatly lessened pumping reversal’s impact on boom,and won many patents on concrete pump truck structure’s optimization and hydraulic system’s design. Perfect product quality control, perfect product making, and absolutely adequate quality inspection make CO-NELE pump truck achieve CHINA’s leading level and international advanced level. Pump system adopts steel plates all from SWEDISH SSAB, which have been treated by high-strength coldrolling with yield strength beyond 900Mpa, to ensure boom system with high-strength and light weight. The system’s aggregate carrying pipe,landing leg,and oil tank,etc. all have been treated by 100% stess removing after welding. Every welding seam has been treated by 100% nondestructive evaluation or X radial check to avoid any tiny defect and to make the machine more enduring.


 • Previous:
 • Next:

 • We are conele group, we produce 30m to 63m beton pump, we set up our factory in 1993, we have CE, ISO9001, CCC, BV certificate, we are professional factory of concrete pump, no need to worry about quality and service, welcome to contact Bob freelly

  #pumpcrete, #betonpump, #truckboompump, #concretepump, #boompump, #truckmountedtruckboompump

   

 • WhatsApp Online Chat!