• Телефон: +86 13963912630
 • Телефон: +86 18306398869
 • Е-пошта: cassie@conele.com
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Electric Shotcrete Spraying Machine SPJ08-07-22

  Краток опис:

  Product Application

  With the national mine roadway, railway and highway tunnels, water conservancy culverts, underground engineering and other construction, extensive use of the anchor anchor support the international advanced support method, the concrete jet is the main equipment of the operation, but because of Dry spray machine there are polluted environment problems, the country is vigorously promoting the wet wet spray machine, with low dust, low resilience, high construction efficiency, the use of low cost advantages.


 • ФОБ Цена: US $ 5000-100000 / сет
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 300 / set месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Модел: SPJ08
  Макс Теоретски излез: 8m3 / h
  излез притисок: 7Mpa
  Волумен Кол. × Мозочен удар: Φ140 * 800mm
  Макс вкупната големина: ≤15mm
  Пумпа за масло: PLA7313 / Kawasaki
  мотор марка: Yantai / Siemens
  висина Транспорт / растојание: 30/70

  Карактеристики:
  1.Continuous adjustable jet(CVT).

  2.Continuous прилагодување на износот за гас.
  3. Со високи перформанси, со високи перформанси на прскање слој бетон, густа, хомогена, висока јачина.
  4.Rebound степен е на ниско ниво, сува спреј, бетонски степен враќа е 15% -50%, усвојува влажни технологија спреј, еластични стапка може да се намали под 10%, ефикасно да се спаси трошоците. 

  Влажни конкретни прскање машина 
  точка SPJ08
  волумен теориско испорака 0-8m³ / h
  Максимален излезен притисок 7Mpa
  максимално пумпање фреквенција 16t / min
  Дозволеното дијаметар на агрегатот ≤15mm
  далечинско испорака Хоризонтална: 50m
  Вертикална: 20m
  Дистрибуција на форма вентил S цевка
  Цилиндар со дијаметар * мозочен удар Φ120 × 600mm
  Празнење излезот дијаметар 100mm
  хранење висина 700mm
  Номинален напон ~ 380V
  Главната моќност на мотор 22kw
  номинален број на вртежи 1470r / min
  Хидраулични форма коло отворена јамка
  Главниот систем MTP 25MPa
  На обемот на хидраулично масло резервоарот (L) 120L
  Максималната агрегатна големина 15mm
  дијаметар испорака цевка Φ57mm
  Целата тежина на машината 1800kg
  брзина влечење () ≤8km / h
  Габаритни димензии (lengt * ширина * висина) 3400 * 1500 * 1550mm
  ГУМЕНО црево  30 милиони
  пакување  20GP за 1set

  главни карактеристики

  Континуирано прилагодување на млаз (CVT).

  Континуирано прилагодување на износот за гас.

  Централизирана подмачкување систем, ефикасно го продолжува работниот век на деловите на абење.

  Тркало дизајнирани производи, флексибилни, мобилни погодност, едноставни за одржување.

  Увезените Eaton група вентил и поделбата клипот.

  Висок притисок транспорт, испорака и спреј на долги патеки.

  Со високи перформанси, со високи перформанси на прскање слој бетон, густа, хомогена, висока јачина.

  Забрзување застапник додавање и контрола на технологијата, на познатиот бренд мерни пумпи домашни, прецизно мерење на атомизирање авион и млазницата материјал прави забрзување агент се меша со мешање бетон.

  Намалување на концентрацијата на прашина на страна и машина млазницата, елиминирање на штета на здравјето на работниците.

  Се враќа степен е на ниско ниво, сува спреј, бетонски степен враќа е 15% -50%, усвојува влажни технологија спреј, еластични стапка може да се намали под 10%, ефикасно да се спаси трошоците.

  Construction site

  construction site


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!