• Телефон: + 86-18306398869
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Прсканиот бетон прскање автомобил QSP30A

  Краток опис:

  Product Application

  With the national mine roadway, railway and highway tunnels, water conservancy culverts, underground engineering and other construction, extensive use of the anchor anchor support the international advanced support method, the concrete jet is the main equipment of the operation, but because of Dry spray machine there are polluted environment problems, the country is vigorously promoting the wet wet spray machine, with low dust, low resilience, high construction efficiency, the use of low cost advantages.


 • Name: #pumpcrete, #betonpump, #truckboompump
 • Terms of Trade: EXW, FOB, CIF
 • Annual Production: 1000 units per year
 • Начин на плаќање: TT, LC or 30%TT+70% TT or LC
 • Color: Can be painting according to customer's requirement
 • Function: Pumping concrete to the building
 • Spare Parts Brand: Global Purchased
 • Main Oil Pump: REXROTH
 • Pumpcrete Condtion: 100% New Produced
 • Brand: Co-nele
 • Aftersales Service: Guarranty for One Year
 • детали за производот

  #truckboompump, #pumpcrete, #betonpump

  Тагови производ

  Модел: KNL5160TPJ-25 KNL5160TPJ-30
  Макс Теоретски излез: 25m3 / h 30m3 / h
  излез притисок: 8Mpa
  Волумен Кол. × Мозочен удар: Φ160 * 1000mm
  Прскање висина: 16m
  Прскање ширина: 26.8m
  вретеното агол аксијално ротација: 360 °

  Карактеристики:
  1.Front and rear leg the span is large,work stability.

  2. бум донесува симетрично наредени структура.
  3. бум може да замав ± 45 °, може да го зголеми felxibility на механизмот за џет за подобрување на прскање област.
  4.Rotary редуктор ATS механизам редуктори турбо-тип, голем намалување на соодносот, силни само-заклучувачки способност, големи излез вртежен момент, стабилна мазна operation.high сигурност 

  модел единица параметар KNL5160TPJ-30A
  целиот дијаметар машина бум структура   Големи и мали склон рака и мала рака се протега
  прскање висина m 16
  прскање ширина m 26,8
  агол голема рака склон   0-60 °
  агол мала рака склон   + 15 ° -35 °
  агол на ротација бум   + 300 °
  Летечкиот рака агол хоризонтална замав   + 45 °
  аголот на ротација на вретеното аксијално   360 °
  Вретеното вертикалниот агол аксијално замав   240 °
  агол млазницата замав   + 4 °
  Предна распон на нозете mm 2.3 ~ 3.7
  Задна распон на нозете mm 2.6
  параметар систем Предни и задни распон на нозете mm 5100
  режим на главниот диск   мотор
  режим дополнителна погонска   дизел мотор
  номинална моќност на мотор kw 55
  Напон V 380
  Бетонски капацитет прскање M3 / h 30
  Транспорт на притисок МПА 10
  Бетон дијаметар цилиндар * мозочен удар mm Φ160 * 1200
  Масло цилиндар Кол. * Стап Кол. * Мозочен удар mm Φ100 * Φ80 * 1200
  дијаметар излез mm Φ125
  дијаметар испорака цевка mm Φ80
  пречник на млазницата mm Φ50
  параметри воздух компресор (опционално)   12m3 / мин, 0.8Mpa
  параметар шасија модел   CDW1160HA1R5
  меѓуоскино растојание mm 5000
  модел на мотор   YC4EG185-50
  моќност на моторот kw 136 (186hp)
  менувач датотека   8 брзини (висока и ниска брзина)
  максимална брзина Km / h 80
  способност одделение   30%
  волумен на резервоарот за гориво L 200
  стандарди на издувните гасови   нација V
  Целата димензија mm 9200x2460x3670

  shotcrete machineконфигурација

  А. Предни и задни  нога на век е голема, работа стабилност. 

  1. предната нога

  Донесува хоризонтална телескопски цилиндар + H-тип на нозете, нозете век е голема, според градилиштето, односно, контрола на должината на ногата може ефикасно да се зголеми стабилноста и безбедноста на опремата.

  2. задната нога

  Донесува осум карактери од затворен тип нога, принудувајќи способност е добра, повеќе стабилност, може ефикасно поддршка на задните бункер транспорт конкретно влијание цилиндар вчитување.

  Б. Транспорт систем

  1.pumping систем со користење φ160 бетон цилиндри, 1.2m мозочен удар, главната φ100 дијаметар цилиндар цилиндар. (30 количка)

  2. транспорт на хидрауличниот систем користење 55KW четири-полен мотор 130ml / r прилагодливи поместување на главната пумпа + 45ml / R

  Променлива пумпа (Rexroth серија)

  3. главниот вентил донесува осум-линија пропорционална вентил (BARMAG), која има променлива функција на променлива префрлување. При поставувањето на променлива на владата, на електрична пропорционална вентил може да се вчита чувствителни променлива пумпа во согласност со тековната акција и оптоварување, Упатство променлива променлива пумпа излез, за ​​да се постигне целта на енергетската ефикасност.

  предност

  1. долго мозочен удар, помалку време на замена, мали транспорт влијание, помалку нестабилноста, површината на авион е чиста, мазна, лесно да се контролира.

  2.130ml / r прилагодливи поместување на главната пумпа, ниска потрошувачка на енергија, висока сигурност, долг живот, соодветно поместување.

  3.45ml / r променлива пумпа, според брзината на дејствување и амплитудата на големината на излез поместување, намалување на потрошувачката на енергија, координација акција и стабилност.

  4.less префрлување пати, бидете очила плоча, сечење циклус се менува циклус долго време. Извоз притисок, транспорт на материјал способност е силна, не ги собереш материјал, блокирање на ризик е значително намалена.

  C. Бум донесува  симетрично наредени  структура

  Предности: На бум се симетрично наредени со симетрична структура. Телескопски рака е поврзан со основниот рака на иста оска. Телескопски рака е директно поврзан со основниот рака преку игла. Не поврзување рака, без странични сила, без стрес концентрација, нема да се случи Замор пукање, па системот бум е повеќе стабилен и сигурен.

  D.Swinging рака

  бум замав на крилјата од свинг моторни поврзување, тогаш летаат рака поврзете механизам исфрлувајќи, може да се лулаат ± 45 °.

  Предности: нишалка агол рака замав е голема, силна стабилност, може да се зголеми флексибилноста на механизмот на авион за да се подобри еден sprayable област, не само на површината на спреј е повеќе мазна, убава, но, исто така, намалување на плочата пати ротација, зголемување на стабилноста на бум

  делот E.Boom

  Телескопски рака со четири BS700 челик со висока цврстина заварени по заварување, заварување зглобовите имаат круг бар, рака вкупен пораст вкочанетост

  Предности: челик со висока цврстина на бум направи телескопски рака во работењето спреј државата влажни, амплитудата на нервнича е мал, добра стабилност, може да го подобри квалитетот на површинските спреј

  F. зајакнат со ротирачки механизам за управување

  1.rotary редуктор усвои механизам за намалување на брзина турбо-тип, голем намалување на соодносот, силни само-заклучувачки способност, големи излез вртежен момент, стабилна непречено функционирање, со голема сигурност.

  2.rotary прстен опрема е голем, ролери дијаметар е 760mm, површина на забот по калење, хром и други технологија, пост-обработка, висока јачина, не се склони кон појава на забите.

  3.Adopts добро познат бренд ротационен мотор, големи поместување, вртежен момент, добра стабилност, во прецизна контрола на пропорционалниот вентил, ротација без треперење феномен.

  Систем за контрола на G.Electrical

  1.Contactor со Шнајдер (Schneider)

  2.DC снабдување со електрична енергија со користење на Сименс (Siemens)

  3. фреквенција контролер користи Шнајдер (Schneider)

  4.PLC контролер користење Сименс (Siemens)

  5.Relay префрлат со Сименс (Siemens)

  6.Remote контрола донесува домашни познати брендови, далечинскиот управувач од далечина контрола, силен сигнал, не падна повици, сериски број феномен.

  H.Quick - систем за полнење поставување агент

  1. Accelerator пумпа управувано од променлива фреквенција мотор, употребата на Шнајдер инверторот прецизна контрола брзо поставување агент пумпа излез проток, според сегашниот транспорт на износот на бетон автоматско прилагодување на висината на додадена вредност.

  2.Accelerator пумпа со 2600L / h големи поместување дијафрагмата пумпа, можете да додадете 1000 l од кутијата во 20 минути, во голема мера заштеда на време за подготовка.

  3. Accelerator пумпа со 760L / 2.6Mpa променлива клипот пумпа, не е лесно да се оштети, исто така, многу издржливи, да направат промена на време за брзо абење делови подолго, помалку проблеми поени.

  4.Accelerator гасоводот донесува затворен голем дијаметар цевка, дури и во зима исто така може да се изедначи гас испорака.


 • Претходно:
 • Следно:

 • #pumpcrete, #betonpump, #truckboompump, #concretepump, #boompump, #truckmountedtruckboompump

  We are conele group, we produce 30m to 63m beton pump, we set up our factory in 1993, we have CE, ISO9001, CCC, BV certificate, we are professional factory of concrete pump, no need to worry about quality and service, welcome to contact Bob freelly

   

 • WhatsApp Онлајн Chat!