• Телефон: +86 13963912630
 • Телефон: +86 18306398869
 • Е-пошта: cassie@conele.com
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Авто Маратон HGY28 HGY32

  Краток опис:

  Product Application

  Horizontal reach:32m(not including the end hose). Height of the tower:22m. Mode of drive: fully hydraulic.

  When a placing boom is in use, it is anchored to the floor with initally prepared holes. If it is required to rise up, a tower crane is needed to lift the placing boom up to the next higher floor for being anchored. And one rising of the placing boom can meet the requirements of concrete placing for two floors.

  If the floor is large in size, it is advisable to have several tower bodies mounted on the floor so that only one boom-assembly is needed to be lifted to mate to the tower bodies, thereby saving boom-assemblies and cost.

  Features: compact design, easy operation, reliable safety and suitable for the construction of high buildings.


 • ФОБ Цена: US $ 5000-100000 / сет
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 300 / set месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Модел: HGY28, HGY32

  режим на возење: Целосно хидраулични

  бум Структура: 28-3M, 32-3M / 4M

  гасовод дијаметар: 125mm

  Карактеристики:
  Кога се користи, тоа е ancred на подот со initiallly подготвени дупки. Доколку тоа е потребно да се крене, потребно е кран кула за укинување на пласирање бум до следното повисоко кат за да се биде anchored.one време качување може да ги исполни барањата на конкретни поставување за два спрата.
  Компактен дизајн, лесно ракување, сигурен безбедност и погоден за изградба на високи зграда

  точка HGY28-3M HGY32-3M HGY32-4M
  тип Кат Фиксна Авто Маратон
  хоризонтална домет 28 милиони 32m 32m
  ротација  
  височина агол 0-85 ° 0-85 ° 0-90 °
  Напон  
  моќ 11 22 22
  Бум отворен начин 3R 3R 4R
  Бум Должина (mm) 12000/9100/6200 13960/10600/7430 88800/8000/8001/7840
  агол 92 ° / 177 ° / 180 ° / 181 °
  крајот RubberHose
  внатрешен дијаметар Φ125mm
  Тежина 18.5t 19.5t 19.6t
  со противтег Не противтежа
  пакување 40HQ * 2 40HQ * 2 40HQ * 2


  А бум

  arced бум структура е оптимизиран со примена дизајн процесорот. Бум донесе челик со висока цврстина за производство со научниот процес. Се одликува со прекрасен изглед, супериорен ригидност и интензитет, обезбедувајќи одлична и сигурен квалитет.

  Б. Хидрауличен систем

  G серија производи донесе светски познати пумпа за масло Германија Rexroth, пропорционална вентили
  (со оперативниот рачката) и рамнотежа вентил со средно преливник, додека C и E серија 
  производи усвои Германија Rexroth електромагнетниот насочен вентил за контрола и баланс вентил
   со средно претекување. Тоа е ефикасно избегна потенцијалните штети на бум
   што може да биде предизвикана од повеќе брзина на движење, кога бумот се спушти, и ненадејно 
  зголемување на притисокот на маслото цилиндар под надворешните сили, со што сигурноста на бум
   е зголемена.

  C.Inner Хидрауличен резервоар за нафта

  Внатрешниот резервоар хидраулично масло прави компактна структура и бесплатно вртливата. Тој им дава голема 
  лесен за монтажа, демонтажа и одржување, со кои се обезбедува подолг услуга 
  живот и одлични перформанси.

  D.Climbing објектот

  Како правоаголна рамка структура, објект за качување е флексибилен, сигурен и лесен
  за демонтажа.

  Е. движат механизам и редуктор

  Се движат редуктор усвои производи направени од страна на светски познатиот бренд на Италија влегува, со 
  голема торзија. Да бидат придружени со интегрирана движат баланс вентил направени од страна 
  на Германија Hawei, тоа се постигнува непречено функционирање и сигурни и стабилни перформанси.

  F.Wireless далечински управувач

  G серија производи прифаќаат индустрија-ексклузивни аналоген безжичен далечински управувач направени од страна
  на Германија Hetronic, заедно со пропорционалниот вентил на Германија Rexroth, тоа го прави движењето мазна, хидраулични влијание ограничени, како и ефикасноста сигурен. Освен тоа,
  тоа го прави можно регулирање на stepless брзина и мулти бум и се движат интеракција, која подобрена работа ефикасност во голема мера. 
  ■ C и E серија производи прифаќаат индустрија-ексклузивни аналоген безжичен далечински управувач направени од страна на Тајван TELECRANE, кој е лесен и удобен за работа, високо отпорна на
  нарушување и сигурни во перформансите.
  ■ Секоја серија се придружени со жичен далечински управувач за користење во неопходност.

  Систем за контрола на G.Electric

  Електроенергетски систем за контрола земји светски познатиот бренд на електрични компоненти, како 
  што се јапонската фирма OMRON и француски Шнајдер. Мулти автоматска заштита е формиран во
  програма за контрола, со цел да се избегне погрешна употреба и да се обезбеди сигурноста на системот.

  H.Column

  Колумната е направен од челик со висока цврстина во квадратна форма, со убав изглед,
  ригидноста и интензитет, како и висока сигурност.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!