• Телефон: + 86-18306398869
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  CONELE бетон пумпа камион

  CONELE камион конкретни пумпа е произведен од страна Кингдао CONELE Група копродукции, Ltd, со користење на напредни искуство во земјата и странство и модерна напредна компјутерска симулација технологија за да систематски ги анализираат стресот и поместување на пумпа автомобил структура. Влијанието на различни параметри, како што се природни фреквенција на замор живот на бум се дискутира. Во исто време, хидрауличниот систем е оптимизиран и новиот бесплатен технологија течност е донесен за да значително го намалуваат влијанието на пумпа замена на бумот. Имаме неколку патенти во оптимизација на бум структура и дизајн на хидрауличниот систем.

  совршена контрола на квалитетот на производот, на севкупното производство на производот, прецизен квалитет инспекција предизвикува автомобил CONELE пумпа за да стигнат до домашните водечки, меѓународната напредно ниво, системот за рака сите усвојува челични плочи и висока јачина ладно валани челични плочи, развлекување над 1000Mpa обезбедува висока цврстина и мала тежина на системот на бум. 100% од раце, нозе и резервоари за гориво се заварени за третман на стрес. Секоја заварување на системот за бум се тестира 100% без оштетување или Х-зраци слики да се елиминира било какви скриени дефекти во детали и да ја направат трајни. Ние дизајн како точна преку анализа жица елементи и динамичка анализа симулација за да се обезбеди разумен структура и одлични перформанси на системот за бум. И резултатите на пресметка и анализа на структурата на стрелата се проверуваат од страна на центар за тестирање на државно ниво за стрес тест-вирус за да се докаже резултатите се во согласност со реалните услови за работа.

  CONELE група секогаш инсистираше на клиент-ориентирани, со многу години на истражување и развој, производство искуство на пумпа автомобили, според барањата на клиентите, со цел на производи како барање на клиентите, ние секогаш се трудиме да ви обезбеди најпогодни за потребите на изградбата на пумпа автомобили, така што корисниците се "само изберете вистинскиот, нема потреба да се скапи."


  Време на мислењето: Feb-17-2020
  WhatsApp Онлајн Chat!