• Телефон: + 86-18306398869
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Mantainence на бетон пумпа

  Со цел да се обезбеди нормално функционирање на конкретни опрема пумпа, операторот се бара да изврши увид и одржување на конкретни опрема пумпа пред изградбата.

  002

  Дневен содржина одржување:

  (1) Проверете го нивото на маслото хидраулични Квалитет на моторното масло треба да се жолтеникава транспарентен, без emulsification или матна феномен, во спротивно треба да се замени

  (2) Полнење со маст, додавајќи 2/3 чиста вода и 1/3 хидраулично масло или масло

  (3) Инспекциски и сечење прстен, очила дозвола плоча треба да биде нормално (големи дозвола 2mm)

  (4) Датум на работна состојба на подмачкување систем, треба да се забележи дека прогресивни дистрибутер наредува на стап да се движат напред и назад, и точки за подмачкување, како што се на лого позиција на мешање вратило на крајот на нишало s-цевка рака лого го снема нафта. Прирачник за подмачкување точка секоја смена треба да бидат пополнети со маст

  (5) Проверете дистрибуција вентил за да се промени правецот на, мешајќи полу-уредот напред и назад дали нормален акција.

  (6) Датум на хидрауличниот систем за истекување на нафта и истекување на нафта. Проверете ги сите врски конец за да бидете сигурни дека тие се силни

  На пазарот на бетонски машини, исто така, развива брзо, во кои конкретни пумпа, игра важна улога во повеќе енергична градежен пазар, и секојдневно одржување и одржување на мешани почвата пумпа е особено важно. Во овој труд, главните производи произведени од страна на производителот на конкретен трансфер пумпа се како што следува: Бетонски пумпа испорака, мали конкретни пренесување пумпа, мешање влечење пумпа, рудникот за јаглен експлозија-доказ конкретни пумпа, парична казна камен конкретни пумпа, главните производи произведени од страна на CO-Неле група се: бетон пумпа испорака, мали конкретни пренесување пумпа, мешање влечење пумпа, рудникот за јаглен експлозија-доказ конкретни пумпа, парична казна камен конкретни пумпа, мали (големи агрегат) транспорт пумпа помешани со земја, рударството влажни прскалки и други бетонски машини и опрема.

  003


  Време на мислењето: мај-09-2019
  WhatsApp Онлајн Chat!