• Телефон: + 86-18306398869
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Ве молиме Информирајте: не отпадот вашиот мал Бетонски пумпа камион!

  Мал камион конкретни пумпа е една од најпознатите широко се користи градежна опрема во градежништво и индустрија. Тоа е широко се користи во разни инженеринг construction.However, ќе има некои грешки во работењето во процесот на нашата секојдневна употреба, што може да доведе до одложување на периодот на изградба и да се забрза распаѓањето на machine.So во поглед на оваа проблем, ајде да се разбере метод право на користење на мали бетон пумпа камион, заедно со мал дел во исто време.

  (1)
  Мала пумпа камион потребата да пумпа на доволна количина на вода мазна гасовод пред транспорт .Некои оператори може да биде погрешно протолкувано дека долго цевки треба да биде исполнет со доволно вода за да ги задржиме smooth.In Всушност, ако премногу вода се испумпува во текот на изградбата, ќе има некои оштетени и протекување прстени во pipes.Investigate неговата причина, при притискање малтер, интерфејс, кој малтер и вода допир е подложен на потопување во вода за долго време, водата го намалува цементно млеко, форма малтер сегрегација, отпорност на пумпата се зголемува, причина цементно млеко од местото на оштетената кожа прстен на екструдиран, потоа формираат блокирани цевка.

  15

  Проверете ги овие точки пред транспорт:
  А. опрема треба да се постави правилно и цврсто како што се бара;
  Б. се наполни резервоарот за вода со чиста вода; Наполнете го резервоарот на мазна маст пумпа со литиум база маст непречено нафта
  C. Јазот плоча на очила не смее да биде премногу голем, во спротивно тоа ќе предизвика иста ситуација се должи на внатрешна истекување на целулоза; со оглед на високата пумпање притисок и прелевање на главната сигурносен вентил, главниот притисок систем може да се прилагоди 28MPa.

  16

  За цевки барање, опремата ќе биде целосно прегледано:
  1, мала пумпа камион меѓуградски транспорт отпор, обидете се да се намали на кривината, и треба да изберат колку што е можно, наместо мали bend.Practice покажа дека секој дополнителен свиокот на 90o × R1000 е еквивалентно на додавање 5м хоризонтална tube.Therefore, само 4 12 × 90o R1000 кривини се користат во изгледот на цевката, а останатите 12 × 3м директно цевки и 12 × 2 милиони директно цевки, со вкупна должина од 310m.

  18

  2.Pay внимание на зајакнување на цевки и прицврстување на цевките. Долги пумпа може да се судрите со цевка за да скокаат за да се зголеми и удар out.So се сеќавам на цел засилување за намалување на влијанието на вртење и некои права.

  3. По транспорт, гасоводот треба да се исчистат навремено и гасоводот ќе се чистат двапати од центарот за да се обезбеди сигурност и security.What повеќе, во сунѓер топката го приклучокот, а треба да биде во предниот дел на цемент торба, со два сунѓер топки, плус чистење клипот.
  Ви благодариме за гледање ~


  Време на мислењето: Декември-25-2019
  WhatsApp Онлајн Chat!