• Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  HGY15 Mobile concrete placing boom

  Краток опис:

  Рака структура карактеристики

  "Z" во облик на три-дел рачката, 360 ° ротација, склон и проширување амплитуда, сите-димензионални кастинг во три-димензионален простор во должина на бум, не кастинг мртов агол, лесно може да се постигне на ѕидот, цевки, колона, Купови и други бетонски изградба одлеаноци ...


 • FOB Qingdao Port: US $5000-100000/Set
 • Min. Order Quantity: 1 Set
 • Набавка Способност: 300/Set per Month
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Модел: HGY13, HGY15, HGY17, HGY21, HGY23
  режим на возење: Целосно хидраулични
  Type:without wheel and with wheel
  бум Структура: 13-17m is3M, 21-23m is 4M
  гасовод дијаметар: 125mm

  Карактеристики:
  "Z" во облик на три-дел рака виткање, 360 ° ротација, склон и проширување амплитуда, сите-димензионални кастинг во три-димензионален простор во должина на бум, не кастинг мртов агол, лесно може да се постигне на ѕидот, цевки, колона, Купови и други конкретни градежни одливки.
  Тоа не треба да биде фиксна, кога се користи, и може да се стави флексибилно според потребите на кастинг на лице место, компактна структура, со мала тежина, укинување на целата машина

    Мобилни Хидраулични Вид Бетонски бум Пуштање 
  точка HGY13 HGY15 HGY17 HGY15 HGY17 HGY23
  тип без тркала со тркала
  хоризонтална домет 13m 15 милиони 17 милиони 15 милиони 17 милиони 23m
  ротација 360 °
  височина агол 0-84 ° 0-89 ° 0-84 ° 0-89 ° 0-90 ° 0-90 °
  Напон 380V / 50HZ
  моќ 4 4 5.5 4 5.5 22
  Бум отворен начин 3Z 3R 3R 3R 3R 4M
  Бум Должина (mm) 3700/4520/4780 6000/5000/4000 6670/5720/4610 6000/5000/4000 7670/5730/4610 6740/5089/5089/5812
  агол 84 ° / 210 ° / 180 ° 89 ° / 180 ° / 180 ° 90 ° / 180 ° / 240 ° / 200 °
  крајот RubberHose
  внатрешен дијаметар Φ125mm
  Тежина  2.7t 3.23t 5t 4.5t 6t 8.8t
  со противтег 4.3t 5.43t 7.2t 6.7t 8.2t 10т
  пакување  40HQ 40HQ 40HQ 40HQ + 20GP 40HQ * 2 40HQ * 2

  I.Arm структура карактеристики

  "Z" во облик на три-дел рачката, 360 ° ротација, склон и проширување амплитуда, сите-димензионални кастинг во три-димензионален простор во должина на бум, не кастинг мртов агол, лесно може да се постигне на ѕидот, цевки, колона, Купови и други конкретни градежни одливки.

  II. Drive, режим на работа

  Бум, теренот, а движат од страна на хидрауличен погон. Хидраулични главни компоненти како на пример мотори, печати, цевки, контактори и прекинувачи, копчиња, итн се избрани за висок квалитет увезени или вложување бренд. Системот е опремен со заштита од преоптоварување, контрола на проток, фаза секвенца заштита и други уреди за да се обезбеди на вкупните перформанси е стабилен, безбеден и сигурен. Целата работа е под контрола на копчиња, како и работата е едноставна и движењето е стабилна.

  III.Practicality

  Тоа не треба да биде фиксна, кога се користи, и може да се стави флексибилно според потребите на кастинг на лице место;
  Компактна структура, со мала тежина, укинување на целата машина;
  Кога не е во употреба, тоа може да биде укината од областа на градежништвото, без да влијаат на другите работи, и тоа е лесно за одржување;
  А широк спектар на апликации, за да се исполнат барањата на леење на различни градежни површини;
  Безбедна, сигурна, рентабилно.

  HGy15 mobile spreader

  HGY15


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!