• Телефон: + 86-18306398869
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Бетонски пумпа XBS30

  Краток опис:

  Краток вовед во XBS и DXBS серија парична казна камен бетонски пумпи

  XBS DXBS серија производи се еден вид на малтер пренесување опрема специјално развиени во согласност со карактеристиките на подно греење проекти. Тие се широко се применува во голем простор и високо ефикасна изградба на парична казна камен бетон или малтер кутии во подно греење проекти ...


 • Name: Truck Boom Pump, Pumpcrete, Beton Pump, Concrete Pump
 • Terms of Trade: EXW, FOB, CIF
 • Annual Production: 1000 units per year
 • Начин на плаќање: TT, LC or 30%TT+70% TT or LC
 • Color: Can be painting according to customer's requirement
 • Function: Pumping concrete to the building
 • Spare Parts Brand: Global Purchased
 • Main Oil Pump: REXROTH
 • Pumpcrete Condtion: 100% New Produced
 • Brand: Co-nele
 • Aftersales Service: Guarranty for One Year
 • детали за производот

  Truck Boom Pump, Concrete Pump, Pumpcrete, Beton Pump

  Тагови производ

  Електрични Тип: XBS30-10-37, XBS40-11-45
  излез притисок: 10MPa 11Mpa
  . Волумен Кол × Мозочен удар: Φ140 * 1200mm
  Макс вкупната големина: ≤30mm
  Пумпа за масло: PLA7313 / Kawasaki
  мотор марка: Yantai / Siemens
  висина Транспорт / растојание: 120/360

  Дизел Тип: DXBS40-11-56
  Макс Транспорт капацитет: 40m3 / h
  излез притисок: 11Mpa
  . Волумен Кол × Мозочен удар: Φ140 * 1200mm
  Макс вкупната големина: ≤30mm
  Пумпа за масло: PLA7313 / Kawasaki
  бренд Мотор на дизел: LOVOL / Yuchai / Commins
  висина Транспорт / растојание: 120/360

  Парична казна камен пумпа 
  модел  XBS20-08-30 XBS30-10-40 XBS40-11-48 HBX40-11-55 DXBS40-11-56 DHBX40-11-56
  возење Тип   Дизел (LOVOL / Commins)
  Max.Theo. Излез волумен (M3 / h) 20 30 40 40 40 40
  Макс. Излезен притисок (Mpa) 8 10 11 11 11 11
  Max.Aggregate дијаметар (mm) ≤30 ≤30 ≤30 ≤40 ≤30 ≤40
  Волумен Дијаметар (mm) Φ140 Φ140 Φ140 Φ180 Φ140 Φ180
  Моќност (kW) 30 37 45 55 56/54 56/54
  Главната пумпа за масло PLA7313 / Kawasaki 
  Внатрешен дијаметар на испорака гасовод (мм) Φ80 Φ80 Φ80 Φ125 Φ80 Φ125
  Димензија (mm) 4000 * 1500 * 1550 4300 * 1500 * 1550 4300 * 1500 * 1550 4500 * 1500 * 1720 4500 * 1500 * 1720 4600 * 1500 * 1720
  Генерално Тежина (kg) 2000 2200 2700 2900 3000 3200
  Max.Delivery растојание (м) (хоризонтална / вертикална) 420/140 500/175 570/190 600/200 570/190 570/190
  пакување  20GP за 1set 20GP за 1set 20GP за 1set 20GP за 1set 20GP за 1set 20GP за 1set

  Краток вовед во XBS и DXBS серија парична казна камен бетонски пумпи

  XBS DXBS серија производи се еден вид на малтер пренесување опрема специјално развиени во согласност со карактеристиките на подно греење проекти. Тие се широко се применува во голем простор и високо ефикасна изградба на парична казна камен бетон или малтер кутии во подно греење проекти.

  XBS DXBS серија производи се исто така широко се користи за пренесување на парична казна камен бетон, огноотпорни и топлина-изолациски материјали во различни градежни проекти; испорака на пошумување на почвата во еко-еколошки изградба; фугирање притисокот на различни основни купови.

  Внатрешниот дијаметар на пренесување цевки се разви во Φ100 врз основа на поранешните Φ 80, така што XBS DXBS серија производи може да се пренесе бетон со дијаметар не повеќе од 30мм, што го прави XBS DXBS серија производи имаат поширок апликации како што се пренесување на малтер, мали камења и големи агрегатен бетон.

   

  конфигурација

  Хидрауличен систем

  Нова хидраулична контрола комутација технологија го прави пумпа на wor к  повеќе сигурен и има помала стапка на неуспех на хидрауличниот систем. Тој е опремен со специјално изработени вентили со големи текови, мала потрошувачка на енергија и лесни влијание, обезбедување на повеќе услуги во живо.

  Електроенергетскиот систем  

  Е л ectromotor донесува познати брендови дома и во странство, Yantai Мото r и Beide мотор на Сименс , дизел мотор донесува LOVOL , Yuchai или  Weichai Brand with low energy consumption and high efficiency

  пумпа за масло Главни

  Главната пумпа за масло донесува заедничко вложување  бренд или Кавасаки  serial constant power variable plunger pump. Constant power control is effective to prevent the electromotor or diesel engine form overloading. It can withstand higher pressure and load than conventional gear pump.

  систем за ладење

  Таа прифаќа двојна систем за ладење, со ладење, вода за ладење, не само за топла клима, но исто така и за ладна клима; таа може ефективно да се контролира температурата на маслото на хидрауличниот систем и да се обезбеди безбедност и сигурност.

  Електричен систем

  Главната електрични елементи се Шнајдер  и Сименс  бренд.

  Хопер уред

  Бункер е капацитетот се зголемува, во комбинација со ограда и опремени со вибрациите на моторот за да се исполнат барањата на парична казна агрегатен бетон транспорт.

  S цевка

  S цевка вентил е излиени во форма со висока манган челик. На лесен телефон што се носи површината ако заварени со анти-носат. На внатрешната површина на цевката транзицира непречено и бетонски може да тече слободно во цевка, дополнително подобрување на ефикасноста на транспорт. На splined вратило е направен од легура и на површината се посебно обработени, подобрување на ефикасноста на анти-носат и анти-замор.

  Чаши плоча

  плоча чаши и намалување на јамка се направени од тешко легура и имаат долг стаж во живо.

  хидраулични цевки зглобовите

  Хидраулични цевки зглобовите: американски Итон; гасоводот: Оригинален од Италија.

  Централизиран систем за подмачкување

  Подмачкување ќе се инјектира на главната линија на нафта од страна на клипот пумпа и дистрибуирани до секое подмачкување точка од страна на дистрибутерот. Точка-до-точка подмачкување штити главните компоненти од абење и солза.


 • Претходно:
 • Следно:

 • We are conele group, we produce 30m to 63m beton pump, we set up our factory in 1993, we have CE, ISO9001, CCC, BV certificate, we are professional factory of concrete pump, no need to worry about quality and service, welcome to contact Bob freelly

  #pumpcrete, #betonpump, #truckboompump, #concretepump, #boompump, #truckmountedtruckboompump

   

 • WhatsApp Онлајн Chat!