• Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Concrete Pump HBX40

  Краток опис:

  Електрични Тип: HBX40-10-45, HBX50-11-55
  излез притисок: 10MPa 11Mpa
  Волумен Кол. × Мозочен удар: Φ180 * 1200mm
  Макс вкупната големина: ≤40mm
  Пумпа за масло: PLA7313 / Kawasaki
  мотор марка: Yantai / Siemens
  висина Транспорт / растојание: 120/360

  Дизел Тип: DHBX40-11-56
  Макс Транспорт капацитет: 40m3 / h
  излез притисок: 11Mpa
  Волумен Кол. × Мозочен удар: Φ180 * 1200mm
  Макс вкупната големина: ≤30mm
  Пумпа за масло: PLA7313 / Kawasaki
  бренд Мотор на дизел: LOVOL / Yuchai / Commins
  висина Транспорт / растојание: 120/360


 • FOB Qingdao Port: US $5000-100000/Set
 • Min. Order Quantity: 1 Set
 • Набавка Способност: 300/Set per Month
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  карактеристики

  1. Разумен појавување на моќ, хидрауличниот систем и транспорт систем, целосно искористување на максимална моќност на генераторот.

  2. Висок материјал вшмукување способност, вистинската ефикасност транспорт би можел да достигне повеќе од 80% од теоретската вредност ...

   

  Бетонски пумпа 
  модел  HBX40-11-55 DHBX40-11-56
  возење Тип    
  Max.Theo. Излез волумен (M3 / h) 40 40
  Макс. Излезен притисок (Mpa) 11 11
  Max.Aggregate дијаметар (mm) ≤40 ≤40
  Волумен Дијаметар (mm) Φ180 Φ180
  Моќност (kW) 55 56/54
  Главната пумпа за масло  
  Внатрешен дијаметар на испорака гасовод (мм) Φ125 Φ125
  Димензија (mm) 4500 * 1500 * 1720 4600 * 1500 * 1720
  Генерално Тежина (kg) 2900 3200
  Max.Delivery растојание (м) (хоризонтална / вертикална) 600/200 570/190
  пакување  20GP за 1set 20GP за 1set

  карактеристики

  1. Разумен појавување на моќ, хидрауличниот систем и транспорт систем, целосно искористување на максимална моќност на генераторот.

  2. Висок материјал вшмукување способност, вистинската ефикасност транспорт би можел да достигне повеќе од 80% од теоретската вредност.

  3. Оптимизиран конфигурација. Се усвојува увезени хидраулични компоненти и електрични компоненти, во голема мера подобрување на сигурноста на опремата. 

  4. Единствен гасоводот визуелниот технологија обезбедува правилен замав на S цевката и продолжување на работниот век на S цевката.

  5. Примена на висок-низок притисок прекинувач поедноставува методи на работење;

  6. Системот за подмачкување донесува автоматски систем за полнење на присилна филтрирање и prepressing двојна пумпа, во кој соодветно пополнување и одлични подмачкување ефект. 

  7. Примената на новите абразивен материјал и заварување технологија ја подобрува услугата живот на потрошни делови.

  8. Системот за напојување прифаќа главната пумпа на меѓународната Кавасаки или Рексрот сериозни . Генераторот усвојува домашни познати бренд, кој силна моќ.

  9. отворен хидрауличниот систем и единствен хидраулични визуелниот технологија обезбеди помало влијание и помалку топлина за системот наназад. Тежок товар хидраулични главната пумпа и хидраулични вентили меѓународни познатиот бренд се карактеризира со големи поместување, за гарантирање на безбедноста и сигурноста на бетон пумпа.

  10. Intelligent electrical control system optimizes the interface, featuring free operation. The intelligent control provides precise monitoring for the machine, and displaying the working condition simultaneously.  DHBX50-1DHBX50-2 Concrete pump delivery


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!