• Телефон: + 86-18306398869
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Бум пумпа камион HOWO 44m

  Краток опис:

  1.EquipΦ230mm цилиндар, големи поместување транспорт на системот, материјалот апсорпција е повеќе од 88%, бројот на замена со истиот поместување е ниска, и делови живот носење е долга;

  2. пумпање систем донесува електронски контролиран замена. замена на транспорт е брз и точен, за влијанието на систем е мал, а вистинскиот ефикасност транспорт се зголемува за повеќе од 7% во однос на конвенционалните хидраулично контролирана систем замена.

  3.Adopts големи индустриски пумпа камион интегриран вентил, линијата е едноставен, губење на притисокот е мал, во споредба со 17% заштеда на конвенционалните вентил енергија. Хидраулични системи не се склони да се загрее.

  Бум Должина:  44m

  Макс Транспорт капацитет:  130m³ / ч

  Макс излез притисок:  9.5Mpa
  Макс Транспорт Време:  32t / мин
  Испорака Волумен Кол × мозочен удар.  Φ260 * 1800mm
  движат Агол:  ± 270 °
  бум Структура:  5RZ (1000Mpa челик)
  Висока и да се префрлате низок притисок: Електронски контролиран автоматски

  Стабилна X outriggers
  бренд на шасијата: SINOTRUCK
  на шасијата: Двоен-оска (6 × 4)

  точка 37-5RZ 44-5RZ 47-6RZ
  Теорија и политика. Излез (M3 / h) (низок / висок притисок) 116/68 125/75 125/75
  Теорија и политика. Излезен притисок (Mpa) (низок / висок притисок)  6/10  8/12  8/12
  Пумпа фреквенција (t / мин) (висок / низок притисок) 19/32 15/25 15/25
  Испорака Волумен Дијаметар (mm) Φ230 * 1650 Φ260 * 1800 φ260 × 1800
  height хранење (mm) 1400 1400 1400
  шасија бренд SINOTRUCK HOWO / T7H / M5G
  Стандарди за емисија Националниот IV / Националниот V
  Поставување бум максимум висина / длабочина / радиусот (m) 37 / 25.5 / 32.6 44/33/40 47/43/36
  Се движат агол (°) 540
  Висок и низок притисок прекинувач-over автоматска контрола на
  контрола поместување Електрични пропорционална поместување
  метод за подмачкување Прирачник и хидраулични двојна употреба
  пакување Так Рамка / Roll-Roll / Масовно на товар

 • Name: #pumpcrete, #betonpump, #truckboompump
 • Terms of Trade: EXW, FOB, CIF
 • Annual Production: 1000 units per year
 • Начин на плаќање: TT, LC or 30%TT+70% TT or LC
 • Color: Can be painting according to customer's requirement
 • Function: Pumping concrete to the building
 • Spare Parts Brand: Global Purchased
 • Main Oil Pump: REXROTH
 • Pumpcrete Condtion: 100% New Produced
 • Brand: Co-nele
 • Aftersales Service: Guarranty for One Year
 • детали за производот

  #truckboompump, #pumpcrete, #betonpump

  Тагови производ

  1.EquipΦ260mm цилиндар, големи поместување транспорт на системот, материјалот апсорпција е повеќе од 88%, бројот на замена со истиот поместување е ниска, и делови живот носење е долга;

  2. пумпање систем донесува електронски контролиран замена. замена на транспорт е брз и точен, за влијанието на систем е мал, а вистинскиот ефикасност транспорт се зголемува за повеќе од 7% во однос на конвенционалните хидраулично контролирана систем замена.

  3.Adopts големи индустриски пумпа камион интегриран вентил, линијата е едноставен, губење на притисокот е мал, во споредба со 17% заштеда на конвенционалните вентил енергија. Хидраулични системи не се склони да се загрее.


 • Претходно:
 • Следно:

 • #pumpcrete, #betonpump, #truckboompump, #concretepump, #boompump, #truckmountedtruckboompump

  We are conele group, we produce 30m to 63m beton pump, we set up our factory in 1993, we have CE, ISO9001, CCC, BV certificate, we are professional factory of concrete pump, no need to worry about quality and service, welcome to contact Bob freelly

   

 • WhatsApp Онлајн Chat!