• Телефон: +86 13963912630
 • Телефон: +86 18306398869
 • Е-пошта: cassie@conele.com
 • Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  Бум пумпа камион HOWO 35m

  Краток опис:

  1.EquipΦ230mm цилиндар, големи поместување транспорт на системот, материјалот апсорпција е повеќе од 88%, бројот на замена со истиот поместување е ниска, и делови живот носење е долга;

  2. пумпање систем донесува електронски контролиран замена. замена на транспорт е брз и точен, за влијанието на систем е мал, а вистинскиот ефикасност транспорт се зголемува за повеќе од 7% во однос на конвенционалните хидраулично контролирана систем замена.

  3.Adopts големи индустриски пумпа камион интегриран вентил, линијата е едноставен, губење на притисокот е мал, во споредба со 17% заштеда на конвенционалните вентил енергија. Хидраулични системи не се склони да се загрее.


 • ФОБ Цена: US $ 5000-100000 / сет
 • Мин.нарачката Количина: 1set
 • Набавка Способност: 300 / set месечно
 • Порт: Кингдао
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Бум Должина: 35m
  Макс Транспорт капацитет: 111m3 / h
  Макс излез притисок: 9.5Mpa
  Макс Транспорт Време: 32t / мин
  Испорака Волумен Кол × мозочен удар. Φ230 * 1400mm
  движат Агол: ± 270 °
  бум Структура:  5RZ (1000Mpa челик)
  Висока и да се префрлате низок притисок: Електронски контролиран автоматски
  бренд на шасијата: SINOTRUCK HOWO

  Карактеристики:
  Single-axle(4×2)chassis, Stable X outriggers, 5RZfolded booms, small leg spans, lighter overall weight, higher output pressure, boom opening has minimum height, well adaptability and good passability for bad site conditions.

   Main Parameters

  модел

  KNL5203THB35-5RZ

  точка

  единица

  Parameter

  Pumping system

  Max. Theor. output(high/low pressure) m3/h 66/111
  Max. Theor. concrete output Pressure

  (high/low pressure)

  MPa 10/6
  Rated working pressure MPa 32
  Pumping frequency(high/low pressure) min-1 16/27
  Hopper capacity L 600
  Filling height mm 1400
  Hydraulic system type   Open loop
  Distribution valve   S valve
  Oil cylinder dia.×stroke mm φ125×1400
  Concrete cylinder dia.×stroke mm φ230×1400
  Hydraulic oil cooling   Air cooling
  Recommended concrete slump cm 12~23
  Max. aggregate dimension mm 40

  Placing boom

  Structure type   35-5RZ
  Placing depth m 35
  Horizontal distance m 31
  Placing depth m 24
  Slewing angle   ±270°
  Pipe diameter mm 125
  End hose length mm 3000
  Min. height of opening placing boom mm 9000
  Outriggers span (front×rear×side) mm 6140×7098×6706

  Chassis and the whole machine

  Chassis model   ZZ5207N4617E1
  Wheelbase mm 5600
  Engine type   D10.34-50
  Engine power kW 249kw
  Oil tank cubage L 400
  Tail gas exhaust standard   Nation V
  Overall dimensions mm 9930x2496x3880

  Others

  Lubrication mode   Manual hydraulic dual – use
  Oil tank volume L 500
  Control mode   Manualremote control
  Maximum water pressure MPa 0.8
  Water tank volume L 400
  Pipe cleaning mode   Water cleaning/dry cleaning

 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!