• Е-пошта: bob@conele.com
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06
  • sns07

  47 милиони бум пумпа камион

  Краток опис:

  1.EquipΦ260mm цилиндар, големи поместување транспорт на системот, материјалот апсорпција е повеќе од 88%, бројот на замена со истиот поместување е ниска, и делови живот носење е долга;

  2. пумпање систем донесува електронски контролиран замена. замена на транспорт е брз и точен, за влијанието на систем е мал, а вистинскиот ефикасност транспорт се зголемува за повеќе од 7% во однос на конвенционалните хидраулично контролирана систем замена.

  3.Adopts големи индустриски пумпа камион интегриран вентил, линијата е едноставен, губење на притисокот е мал, во споредба со 17% заштеда на конвенционалните вентил енергија. Хидраулични системи не се склони да се загрее.


 • FOB Qingdao Port: US $5000-100000/Set
 • Min. Order Quantity: 1 Set
 • Набавка Способност: 300/Set per Month
 • Порт: Qingdao
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Бум Должина: 47m
  Макс Транспорт капацитет: 130m³ / h
  Макс излез притисок: 9.5Mpa
  Макс Транспорт Време: 32t / мин
  Испорака Волумен Кол × мозочен удар. Φ260 * 1800mm
  движат Агол: ± 270 °
  бум Структура:  6RZ (1000Mpa челик)
  Висока и да се префрлате низок притисок: Електронски контролиран автоматски

  Стабилна X outriggers
  бренд на шасијата: SINOTRUCK 
  на шасијата: Двоен-оска (6 × 4)

  точка 37-5RZ 44-5RZ 47-6RZ
  Теорија и политика. Излез (M3 / h) (низок / висок притисок) 116/68 125/75 125/75
  Теорија и политика. Излезен притисок (Mpa) (низок / висок притисок)  6/10  8/12  8/12
  Пумпа фреквенција (t / мин) (висок / низок притисок) 19/32 15/25 15/25
  Испорака Волумен Дијаметар (mm) Φ230 * 1650 Φ260 * 1800 φ260 × 1800
  height хранење (mm) 1400 1400 1400
  шасија бренд SINOTRUCK HOWO / T7H / M5G
  Стандарди за емисија Националниот IV / Националниот V
  Поставување бум максимум висина / длабочина / радиусот (m) 37 / 25.5 / 32.6 44/33/40 47/43/36
  Се движат агол (°) 540
  Висок и низок притисок прекинувач-over автоматска контрола на
  контрола поместување Електрични пропорционална поместување
  метод за подмачкување Прирачник и хидраулични двојна употреба
  пакување Так Рамка / Roll-Roll / Масовно на товар

  CO-NELE concrete pump truck structure receives has on boom’s fatigue life on CO-NELE’s drawing on advanced experience both at home and abroad. Meantime, the company optimized hydraulic system’s design, adopted latest free fluid technique, greatly lessened pumping reversal’s impact on boom,and won many patents on concrete pump truck structure’s optimization and hydraulic system’s design. Perfect product quality control, perfect product making, and absolutely adequate quality inspection make CO-NELE pump truck achieve CHINA’s leading level and international advanced level. Pump system adopts steel plates all from SWEDISH SSAB, which have been treated by high-strength coldrolling with yield strength beyond 900Mpa, to ensure boom system with high-strength and light weight. The system’s aggregate carrying pipe,landing leg,and oil tank,etc. all have been treated by 100% stess removing after welding. Every welding seam has been treated by 100% nondestructive evaluation or X radial check to avoid any tiny defect and to make the machine more enduring.


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!